Ve vytyčené budoucí trase oplocení se připravují díry o průměru cca 20 cm pro sloupky ve vzdálenosti 253 cm na střed díry od sebe. Díry musí sahat do nezamrzlé hloubky, a to nejméně 80 cm.
Do připravených děr se osadí typové sloupky IDEAL, PILODEL nebo PILOFOR odpovídající délky, správně výškově osazené. Koncové, průběžné a rohové sloupky se při tomto typu oplocení nerozlišují. Pro betonování sloupků je vhodné připravit si předem dřevěnou šablonu (viz obr.). Sloupky musí po zabetonování být zcela přesně zarovnány směrově, výškově, musí být přesně vzdáleny od sebe a musí být ve zcela kolmé pozici. Po zabetonování sloupků je nezbytné před osazením panelů na sloupky nechat beton vždy řádně zatuhnout. Optimální doba je přibližně jeden týden, je však vždy závislá na aktuálním počasí. Vzpěry se při tomto typu oplocení nepoužívají.
Na zabetonované sloupky postupně připevníme panely tak, že krajním okem panelu přes svislý drát navlečeme objímku, kterou poté převlečeme přes kulatý sloupek. Mezi čelistmi objímky musí být sevřen svislý drát panelu. Při svírání objímek si pomůžeme např. sika kleštěmi. V okamžiku největšího přiblížení konců spojíme šroub s matkou a silně dotáhneme. Sousední panely zafixujeme na sloupku odpovídajícím počtem plastových objímek (podle výšky panelů – viz tabulka níže) tak, že do jedné objímky osadíme vždy oba dva sousední panely. Je-li panel opatřen prolisy, tzv. 3D panel (Pilofor Classic, Light), umístíme příchytku vždy pod spodní vodorovný drát každého prolisu. Není-li panel opatřen
Prolisy, tzv. 2D (Pilofor Super, Super Strong), umístíme odpovídající počet příchytek rovnoměrně po celé výšce panelu, avšak vždy pod vodorovný drát.
Na zabetonované sloupky postupně připevníme panely tak, že je přiložíme zpravidla z exteriérové
strany plotu, při použití příchytek A (vzdálenost sloupků od sebe 253 cm na střed díry) nebo z boku sloupku, při použití příchytky B (vzdálenost sloupků od sebe 258 cm na střed díry). Sousední panely
zafixujeme na sloupku odpovídajícím počtem příchytek (podle výšky panelů – viz tabulka níže) tak, že
do jedné příchytky osadíme vždy oba dva sousední panely. Při použití příchytek A nerozlišujeme
příchytky průběžné, rohové ani koncové, příchytka je univerzální pro všechny způsoby uchycení. Při
použití příchytek B je naopak rozdělujeme na průběžnou, rohovou a koncovou.
Je-li panel instalován na příchytky A, umístíme příchytku vždy na křížení vodorovného a svislého
drátu rovnoměrně v závislosti na výšce panelu. Při použití příchytek B, umístíme příchytku
rovnoměrně v závislosti na výšce panelu pod vodorovným drátem. Není-li panel opatřen prolisy
(PILOFOR SUPER, SUPER STRONG), umístíme odpovídající počet příchytek rovnoměrně po celé
výšce panelu, avšak vždy pod vodorovný drát.
Na zabetonované sloupky postupně připevníme panely tak, že krajní panel, přiložený zpravidla z exteriérové strany plotu, na sloupek přichytíme příchytkou Pilofor Classic nebo Pilofor Super (Super Strong) a pozinkovaným šroubem M6 v místech, kde je typový sloupek PILOFOR opatřen nalisovanými matkami M6. Sousední panely zafixujeme na sloupku odpovídajícím počtem plastových příchytek Pilofor (podle výšky panelů – viz tabulka níže) tak, že do jedné objímky osadíme vždy oba dva sousední panely. Je-li panel opatřen prolisy, tzv. 3D (Pilofor Classic, Light), umístíme příchytku vždy pod spodní vodorovný drát každého prolisu. Není-li panel opatřen prolisy, tzv. 2D (Pilofor Super, Super Strong), umístíme odpovídající počet příchytek rovnoměrně po celé výšce panelu, avšak vždy pod vodorovný drát.
Oplocení v rohu (jakákoli změna směru trasy oplocení) se realizuje shodně s rovným oplocením s jedinou výjimkou a tou je vzdálenost rohového sloupku od sousedních v případě kulatých sloupků IDEAL – zde je vzdálenost sloupků na střed sloupku 251 cm.
V případě obdélníkových sloupků PILODEL panel v příchtce vytočíme do požadovaného směru (varianta A) nebo použijeme rohovou příchytku pro úhel svírající 90° případně průběžnou příchytku a sloupek zabetonujeme v úhlu změny trasy (varianta B).
U čtyřhranných sloupků PILOFOR v místech, kde panel není osazen zalisovanými matkami M6, příchytky ke sloupku připevňujeme samořeznými pozinkovanými šrouby.
Svařované panely je možné instalovat pouze a jedině ve vodorovné pozici. Panely nikdy nekopírují terén, nepřizpůsobují se sklonu terénu. V případě realizace oplocení ve svahu se sousední panely na sloupku navzájem výškově oddělí. Vzniknou tak na sloupku dva zuby – jeden nahoře a jeden dole. Počet příchytek na takovém sloupku se zvyšuje o 2 kusy oproti standardní instalaci pro zafixování horního a spodního konce „odskočeného“ panelu. Je nezbytné pamatovat na požadavek použití delších sloupků oplocení v místech výškových odskoků. Doporučený nejvyšší výškový odskok je 20 cm.
Panely je možné zkracovat podle potřeby a podle požadované délky úseku oplocení, a to vždy v násobku vzdálenosti vertikálních drátů. Instalace zkráceného panelu se pak provádí shodně s instalací standardní, resp. s instalací při změně směru nebo v odskocích. Panel je po zkrácení nutné ošetřit proti korozi.
Při instalaci oplocení s betonovými podhrabovými deskami pod panely se pro vložení desek mezi sloupky použijí průběžné, resp. koncové, držáky podhrabových desek. Držáky se na sloupky přichytí samořeznými šrouby. Betonové podhrabové desky se volně vloží do držáků podhrabových desek. Po osazení podhrabových desek se pokračuje standardní instalací panelů. Systém instalace je stejný, pouze je třeba použít sloupky delší, a to o výšku podhrabové desky.